Sort by

betterolaca has logged 21 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Message

The Message

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alone

Alone

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
2 Girls

2 Girls

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
2 Girls

2 Girls

2005
×
Read prior review Edit this entry  
29
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dust Cloth

Dust Cloth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Distant

Distant

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Recep Ivedik 3

Recep Ivedik 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry