Sort by
  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Women Talking

    ★★★

  • The Wonder

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Subject

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Hideous

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Enys Men

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Nightclubbing: The Birth of Punk Rock in NYC

  • The Northman

    ★★★½

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Batman

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Forgiven

    ★★★½

  • True Things

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Mind-set

  • Bull

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Vortex

  • Nitram

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Feast

    ★★★½