Sort by

Bettie has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
86'd

86'd

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sleepwalker

The Sleepwalker

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Body of Water

Body of Water

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
Read prior review Edit this entry  
24
James White

James White

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bull

Bull

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lonesome Jim

Lonesome Jim

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Contractor 014352

Contractor 014352

2017
×
Edit this entry