RSS feed for Bettina
  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★★

    willem dafoe’s diary: he is the nastiest skank bitch i’ve ever met. DONT TRUST HIM. he’s a fugly SLUT!

  • Jojo Rabbit

    Jojo Rabbit

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    hitler dies in the end

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

    jesse in his winter jcrew is priceless

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    my jaw dropped so often that i choked on air

  • Joker

    Joker

    ★★★

    what is this, 500 days of summer?

  • The Farewell

    The Farewell

    ★★★★

    waving goodbye like pocahontas days are over. i will wave like nai nai now. watch me whip and watch me nai nai.

  • Hustlers

    Hustlers

    ★★★★

    i loved the sound design, yes, but i also loved being surrounded by the women and gays who started to twerk at the back of the theater after the film ended




    theater: yass drug him sis!!!

  • The Hitcher

    The Hitcher

    ★★★

    location porn at its finest

  • Once Upon a Time... in Hollywood

    Once Upon a Time... in Hollywood

    ★★★★

    you can’t really network if you didn’t kill someone in the process 😌

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★★

    that ohana shit really got me fam 😔

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★

    this film is about cunts

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★

    if this were an anime, this would be the beach episode.