Sort by
  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★★★★

  • Your Christmas Or Mine?

    ★½

  • Falling for Christmas

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

  • Heart Failure

  • Do Revenge

    ★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★

  • My Policeman

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Emily

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★½

  • Persuasion

    ★★½

  • The Lost Girls

    ½

  • Pistol

    ★★½

  • Fresh Air

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Grasshopper

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Life After Life

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

  • Death on the Nile

    ½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • The African Desperate

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Anna X

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Something's Coming: West Side Story

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Wolf

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang