Sort by

betty has logged 36 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roads

Roads

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Water Babies

Water Babies

1935
×
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Edit this entry  
02
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry