Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Making of Ms. Marvel

The Making of Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry