Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Screamers

Screamers

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★½
Edit this entry  
12
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Nothing to Declare

Nothing to Declare

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Due Date

Due Date

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Epic

Epic

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★½
Edit this entry  
29
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★
Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry