Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
17
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gia

Gia

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Day of the Wacko

Day of the Wacko

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
14
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry