Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Killer

The Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Alem-i Cin

Alem-i Cin

2018
×
Edit this entry  
12
Sijjin 2

Sijjin 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sijjin

Sijjin

2014
×
Edit this entry  
04
Dark Blue Almost Black

Dark Blue Almost Black

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
30
10 Days of a Bad Man

10 Days of a Bad Man

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Illegal Lives

Illegal Lives

2023
×
★★
Edit this entry  
29
7 años

7 años

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
28
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

1990
×
★★
Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★½
Edit this entry  
15
The Garage

The Garage

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Barbie

Barbie

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★½
Edit this entry  
19
Zift

Zift

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One

Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★
Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★½
Edit this entry  
31
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★
Edit this entry  
27
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trash

Trash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Land and Freedom

Land and Freedom

1995
×
★★
Edit this entry  
26
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★½
Edit this entry  
20
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Rebellion in Patagonia

Rebellion in Patagonia

1974
×
★★½
Edit this entry  
19
Revanche

Revanche

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Emperor of the North

Emperor of the North

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Lion of the Desert

Lion of the Desert

1980
×
★★★
Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★½
Edit this entry  
16
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★½
Edit this entry  
16
Love

Love

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Edit this entry