Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
22
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Destiny

Destiny

2006
×
Edit this entry  
02
Grudge

Grudge

2021
×
Edit this entry  
02
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
½
Edit this entry  
09
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
How High

How High

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
I Don’t Believe In You But Then There Is Gravity

I Don’t Believe In You But Then There Is Gravity

2018
×
Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Climates

Climates

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Short Film About Wong Kar Wai

A Short Film About Wong Kar Wai

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Alps

Alps

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Edit this entry  
08
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Distant

Distant

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Edit this entry