• Prey

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

  • WandaVision

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★½

  • Breach

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½