Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Outlander

Outlander

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Breach

Breach

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry