• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Junior

    ★★★½

  • Long Gone Summer

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Happiness Continues

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Lance

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★½