• The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Gaia

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Empty Man

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★