Sort by

☆ has logged 459 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Korean Odyssey

A Korean Odyssey

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
½
Edit this entry  
09
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
08
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Abyss

Abyss

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Finch

Finch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Record of Youth

Record of Youth

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Enough

Enough

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eight Below

Eight Below

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry