Sort by

☆ has logged 52 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Record of Youth

Record of Youth

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Enough

Enough

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eight Below

Eight Below

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The School Nurse Files

The School Nurse Files

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lawless Lawyer

Lawless Lawyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Escape

No Escape

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Are You Human?

Are You Human?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry