• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★★★

  • Music for Bleeding Hearts

    ★★★★★

  • Fix

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Gerald's Game

  • Lady Bird

    ½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Don't Call Me Son

    ★★★★★

  • Califórnia

    ★★★★★

  • A Man Amidst Bees

    ★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • Her

    ★★★

  • We're So Young

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Silenced

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Shrek Forever After

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Love Stories Only Last 90 Minutes

    ★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Shrek the Third

    ★★★★★

  • Cazuza: Time Doesn't Stop

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★