RSS feed for biasofiamv

biasofiamv has watched 35 films released in the 1990s.

  • Toy Story 2

  • American Pie

  • Notting Hill

    ★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • October Sky

    ★★★★

  • Lick the Star

    ★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • The Truman Show

  • More

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

  • Titanic

  • Happy Birthday to John

  • Doodlebug

    ★★★

  • A Summer's Tale

    ★★★★

  • Zig Zag

    ★★

  • Premonitions Following an Evil Deed

    ★★½

  • Jumanji

    ★★★

  • Toy Story

  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • Ah, L'Amour

    ★½

  • Forrest Gump

  • London

    ★★★

  • Three Colors: Red

    ★★★★

  • Three Colors: White

    ★★★½

  • Autumnal

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

  • The Quince Tree Sun

    ★★★★

  • Gargantuan

    ★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • A Brief History of Time

    ★★★★

  • Home Alone

  • Back to the Future Part III

    ★★★