RSS feed for biasofiamv
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Le Tempestaire

Le Tempestaire

1947
×
★★★½
Edit this entry  
18
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
Edit this entry  
18
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Autumnal

Autumnal

1993
×
Edit this entry  
08
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Bombing of Washington

The Bombing of Washington

1972
×
Edit this entry  
30
The Quince Tree Sun

The Quince Tree Sun

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palo Santo

Palo Santo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2013
×
Edit this entry  
24
Silent

Silent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Canada Vignettes: Log Driver's Waltz

Canada Vignettes: Log Driver's Waltz

1979
×
Edit this entry  
24
Fantasmagoria

Fantasmagoria

1908
×
Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Miniverse

Miniverse

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry