RSS feed for biasofiamv

biasofiamv has logged 57 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Operator

Operator

2009
×
Edit this entry  
12
An Aqueous Solution

An Aqueous Solution

2003
×
Edit this entry  
12
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
Edit this entry  
12
Bedfellows

Bedfellows

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don't

Don't

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Roof Sex

Roof Sex

2002
×
★★
Edit this entry  
09
Game Over

Game Over

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
05
Western Spaghetti

Western Spaghetti

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kiwi!

Kiwi!

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Presto

Presto

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Poo Pants

Poo Pants

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Chirico

Chirico

2008
×
Edit this entry  
09
A Family Portrait

A Family Portrait

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reflections of a Skyline

Reflections of a Skyline

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry