RSS feed for biasofiamv

biasofiamv has logged 20 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Francis

Francis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry