RSS feed for biasofiamv

biasofiamv has rated 12 films released in the 1980s.

  • Back to the Future Part II

    ★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • Brain Dead

    ★★

  • The Fly

    ★★★

  • Darkness, Light, Darkness

    ★★★½

  • There Will Come Soft Rains

    ★★★

  • Koyaanisqatsi

    ★★★★

  • Cinema and Death

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Sans Soleil

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Vincent

    ★★★½