• Turning Red

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Midnight

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • #Alive

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Midnight Runners

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • My Annoying Brother

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Sing

    ★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Insurgent

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Riot Club

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★½

  • As Above, So Below

    ★★½

  • When Marnie Was There

    ★★½