• LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★½

  • Purple Hearts

    ★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • Anything's Possible

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Man vs. Bee

    ★★

  • The Man From Toronto

    ★★

  • Love & Gelato

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Summer Game Fest 2022

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • James Corden's Top Gun Training with Tom Cruise

    ★★½

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • PCC, Secret Power (PCC, Poder Secreto)

    ★★★

  • Interceptor

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★

  • Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Puzzled Reflections

    ★½

  • Beware of the Ghost/Demon

    ★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Meltdown: Three Mile Island

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • A Farewell to Ozark

    ★★★★

  • The Offer

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Baby

    ★★★½

  • Gaslit

    ★★★★½

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Titanic 666

    ½

  • Choose or Die

    ★★

  • Ice Age: Scrat Tales

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Road to Santo Antônio da Alegria

    ★★

  • WeCrashed

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★½