• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Happily

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Joel Mchale: Live from Pyongyang

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★