Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Brass Teapot

The Brass Teapot

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Very Lovely Dream: One Week in Twin Peaks

A Very Lovely Dream: One Week in Twin Peaks

2017
×
Edit this entry  
09
I Had Bad Milk in Dehradun

I Had Bad Milk in Dehradun

2017
×
Edit this entry  
09
Behind the Red Curtain

Behind the Red Curtain

2017
×
Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Had to Be You

It Had to Be You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry