RSS feed for Alan
  • The Main Event

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Minion Scouts

    ★★★

  • Super Gidget

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Wonder Park

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Kid

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Manou the Swift

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • The Queen's Corgi

    ★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★