• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Black '47

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Jumper

    ★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • The Van

    ★★

  • The Snapper

    ★★★½

  • The Commitments

    ★★★★

  • Tremors

    ★★★½

  • Die Hard

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½