• Weathering with You

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Unbreakable

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★