Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harmony From The Heart

Harmony From The Heart

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Through My Window

Through My Window

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Angel Falls Christmas

Angel Falls Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Kiss Before Christmas

A Kiss Before Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Only

If Only

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry