Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Swiped: Hooking Up in the Digital Age

Swiped: Hooking Up in the Digital Age

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonwalkers

Moonwalkers

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Binge

The Binge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry