• Live and Let Die

    ★★

  • Scooby-Doo Meets Batman

  • The Godfather

    ★★★★½

  • Dirty Harry

    ★★★★

  • Diamonds Are Forever

    ★★★

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★½

  • The Italian Job

    ★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Cool Hand Luke

    ★★★★½

  • You Only Live Twice

    ★★½

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★½

  • Django

    ★★★★

  • For a Few Dollars More

  • Thunderball

    ★★½

  • Goldfinger

    ★★★★½

  • A Fistful of Dollars

  • Mary Poppins

    ★★★

  • From Russia with Love

    ★★★

  • Dr. No

    ★★★½

  • Psycho

    ★★★★½

  • Sleeping Beauty

    ★★★½

  • The Bridge on the River Kwai

    ★★★½

  • Funny Face

    ★★★★½

  • Peter Pan

    ★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • It's a Wonderful Life

  • The Wizard of Oz

    ★★★½

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★

  • Steamboat Willie

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★