• Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Notes from Melanie

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Robin Hood

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★½

  • Swiped: Hooking Up in the Digital Age

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Terminal

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • Bushworld Adventures

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★