• Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Marc Maron: Too Real

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Eating Animals

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • The Layover

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Lou

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★½

  • Becoming Bond

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★½

  • Office Christmas Party

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Bad Moms

    ★★