• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Tux and Fanny

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★½