• Men

    ★★★½

  • Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • A Short Film About Babies

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • The Nailhitter

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★