Sort by

Hayden has logged 50 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Pixillation

Pixillation

1976
×
Edit this entry  
28
Picnic

Picnic

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Undo

Undo

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Case of Hana & Alice

The Case of Hana & Alice

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
When you're lost in the rain

When you're lost in the rain

2018
×
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
09
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry