Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Umma

    ½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dark Glasses

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Transversais

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Private Desert

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

  • Escape from Mogadishu

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • After Yang

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bestia

    ★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★½