• Crush

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Infinite Storm

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Robin Robin

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Chair

  • Reminiscence

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Sunset

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • The Witch's Diner

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Bem Bom

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Lisey's Story

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Mine

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • French Water