• Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Horton Hears a Who!

    ★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★½

  • Gladiator

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Die Hard

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★