RSS feed for Austin

Austin has logged 40 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
½
Edit this entry  
05
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★★
Edit this entry