RSS feed for Austin

Austin has logged 411 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
300

300

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snatched

Snatched

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry