• No Time to Die

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • The Dig

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Snail and the Whale

  • 1917

  • Dark Waters

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • It Must Be Heaven

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

  • Rocketman

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

  • Avengers: Endgame

  • Missing Link

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Grinch

  • Green Book

  • mid90s

  • At Eternity's Gate

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

  • Ant-Man and the Wasp

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★½

  • Burning

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

  • Solo: A Star Wars Story

  • Birds of Passage

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

  • Early Man

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Hostiles

  • Lady Bird

  • Zama

    ★★★★½

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Zygote

  • Firebase