Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

  • Hustle

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Jackass 4.5

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Fresh

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Saint Maud

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

  • Private Life

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • cat city

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • The Master

    ★★★★

  • Juan of the Dead

  • Sidewalls

    ★★★★

  • Due Date

  • Tord and Tord

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Funny People

  • Beautiful Losers

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Inland Empire

  • The Science of Sleep

    ★★★★

  • Shopgirl

    ½

  • Mysterious Skin

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Love Actually

  • Signs

    ★★★★★

  • Real Women Have Curves

    ★★★★

  • Ghost World

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Diary

    ★★½

  • Fat Girl

    ★½

  • Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

  • High Fidelity

  • Notting Hill

    ★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • Office Space

    ★★★½

  • The Faculty

    ★★½

  • Rushmore

    ★★★★★