Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
Edit this entry  
03
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Funny People

Funny People

2009
×
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Due Date

Due Date

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry