• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Whindersson Nunes: My Own Show!

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Heart Shot

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Ride or Die

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Alone

  • Soul

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Countdown

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Marighella

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Tudo por um Pop Star

    ½

  • Venom

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Mishka

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Doctor Strange

    ★★★★★