Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
carolina

carolina

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for carolina
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • carolina’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Yuri!!! on Ice

    Yuri!!! on Ice 2016

    ★★★★★ Watched by carolina 18 Feb 2021

    perfeita unico defeito é o queerbait sem limites.

  • Total Eclipse

    Total Eclipse 1995

    ½ Watched by carolina 11 Jan 2021

    é horrível, só as últimas cenas são boas e só assisti pelo leo e o david. (me arrependo)

  • Mishka

    Mishka 2017

    ★★ Watched by carolina 09 Jan 2021

    cara essa curta me deixou tão em choque que não sabia como reagir no final.

  • Se7en

    Se7en 1995

    ★★★★½ Watched by carolina 03 Jan 2021

    muito bom o plot twist, sério, what's in the box??!!! e o brad ta tão lindo nesse aqui...

  • The Hateful Eight

    The Hateful Eight 2015

    ★★★★ Watched by carolina 02 Jan 2021

    chega a ser absurdo o quão bem desenvolvido esse filme foi.

  • Bohemian Rhapsody

    Bohemian Rhapsody 2018

    ★★ Watched by carolina 30 Dec 2020

    a atuação do rami foi impecável mas o roteiro foi uma bosta.

  • Midsommar

    Midsommar 2019

    ½ Watched by carolina 29 Dec 2020

    duas horas e meia da minha vida perdidas assistindo essa merda incoerente e patética. puta filme nojento e só gosta disso que é maluco igual o diretor desse lixo porque isso perde feio pra filmes amadores feitos no inicio dos anos 2000. uma merda.

  • The First Purge

    The First Purge 2018

    ★★★★ Watched by carolina 08 Sep 2020

    que elenco bonito esse, não é o melhor de todos, mas é melhor que o primeiro.

  • What's Eating Gilbert Grape

    What's Eating Gilbert Grape 1993

    ★★★★ Watched by carolina 08 Sep 2020

    a atuação do leo dicaprio aqui, puta merda, parabéns.

  • Alice in Wonderland

    Alice in Wonderland 2010

    ★★★ Watched by carolina 08 Sep 2020

    johnny depp por você aqui eu dou minha vida.

  • Charlie and the Chocolate Factory

    Charlie and the Chocolate Factory 2005

    ★★★★½ Watched by carolina 08 Sep 2020

    nossa mas johnny de willy wonka foi ALGO.

  • How I Live Now

    How I Live Now 2013

    ★★★½ Watched by carolina 08 Sep 2020

    eu queria ser ela aos 13 anos.

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • …
  • 8
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro