Bilbo has logged 35 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Happened in L.A.

It Happened in L.A.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
09
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
07
Alone Together

Alone Together

2015
×
Edit this entry  
06
Salam

Salam

2018
×
Edit this entry  
06
Breakfast Wine

Breakfast Wine

2013
×
Edit this entry  
06
Game

Game

2017
×
Edit this entry  
06
The Passage

The Passage

2018
×
Edit this entry  
05
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
Edit this entry  
04
The Fourth Dimension

The Fourth Dimension

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Humpday

Humpday

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Escort

The Escort

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry