Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Haunting of Bly Manor

  The Haunting of Bly Manor

  perfectly splendid

 • Oh, Moon!

  Oh, Moon!

  ★★★★★

  ”Rüya, rüya içindir.“ Yektacığım nerelere kayboldun hemen? Yoksa filmin sonunda kedinin yediği kuş başından beri sen miydin? 


  Reha erdem!! Sonunda kavuştuk. Yemekten sonra yenilen tatlı misali sürekli erteliyordum filmlerini ne yalan söyleyeyim. Bu öyle bir kere izleyeyim de bitsin gitsin demelik bir film değil. Çok, çok güzeldi.. Fazla tanınmayan bir yönetmen olmak da güzel şey tabii. Belirli bir kitlesi oluyor. Az ve öz misali. “Ay bu nbc filmi kötü olabilir mi” tarzında yorumlara maruz kalmamak, nasıl bir mutluluktur. :)

Popular reviews

More
 • The Wild Pear Tree

  The Wild Pear Tree

  "Delikanlı ben okumadım lise 1 den terkim ama böyle olduğu için hiçbir zaman pişman olmadım. Neden? Çünkü hislerime çok değer veririm. Yolumu hep hislerle sezgilerle çizmişimdir. Hiçbir zaman da yanıldığımı hatırlamıyorum. Ama üniversite okuyan arkadaşlarıma git bir bak, orada burada sürünüyorlar şimdi. Kimi benim yanımda çalışıyor kimi 3-5 kuruşluk maaşla bir yerlerde. Eğitim güzel tabii de, burası Türkiye. Bu ülkede hayatta kalmak istiyorsan değişime ayak uyduracaksın."

  Ben Nuri Bilge'nin filmlerine bu konuşmaları tek tek yazmış olduğuna, hatta bu filmlerin bir senaryosunun var olduğuna bile inanamıyorum.

 • Rear Window

  Rear Window

  ★★★

  Haklı çıkması, aynı zamanda bir manyak olduğu gerçeğini değiştirmeyen tek karakter. Lisa hanıma da selamlar olsun, neredeyse yaşamış tüm kadınların sevgi ve merhametiyle tasarlanmış.
  Ba yıl dım!

  3 yıldız çünkü filmin zirvesi bu. 5 yıldız üzerinden değerlendirebileceğim bir konusu yoktu üzgünüm. Kendi çapında zirve işte, olabildiğinin en iyisi olmuş.